Протест пред Народното събрание: Да спасим Кресненския пролом

Екоактивистите настояват магистрала "Струма" да не се изгражда през дефилето

11.05.2023 • 21:40 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Протестиращи се събраха тази вечер пред Народното събрание с искане да бъде спасен Кресненският пролом. Екоактивистите настояват магистрала "Струма" да не се изгражда през дефилето.

По-рано те внесоха писмо в Министерството на регионалното развитие и благоустройството и се срещнаха с ресорния министър.

А тази вечер в "Денят ON AIR" Иван Шишков заяви, че до няколко месеца ще има ясно решение за избор на трасе и проектирането на магистрала "Струма" ще започне по най-бързия начин.

По думите му държавата навлиза в "критичната част на магистралата и няма да се спре".

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички