От днес картата за една линия от столичния градски транспорт отново е в продажба. Това е възможно, след като през февруари колегите в общинския съвет подкрепиха предложението ми да се върне един от най-предпочитаните от гражданите пътни документи. Няма промяна в цените - поименната карта е отново 23 лева, а неперсонализираната 28 лева. Това написа в профила си във Facebook председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.
Той е категоричен, че всички, които са закупили по-скъпи ученически карти, могат да отидат на касите на ЦГМ, за да си получат парите обратно. Това важи за учениците до 10-годишна възраст. От днес ученическа и студентска карта ще са на цена 6,90 лева до края на годината.
"Напомням, че с решение на СОС, от началото на 202 3г., се предлага годишна карта за цялата градска мрежа за учещи и работещи млади хора до 26 години на стойност 250 лева. От началото на годината над 7 милиона са продадените електронни билети за пътуване в градския транспорт. Най-предпочитан е билетът 30+. До 10% от хората, които използват този билет, се прекачват на друго превозно средство в рамките на 30 минути. Безспорно това е дигитална революция", пише още Георгиев.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Румънците посрещат по-скъпа Коледа с по-скромни подаръци
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Рецепти за Коледа – Как да си направите вкусен празничен щолен
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
България и още три държави искат от ЕК алтернативи за финансирането на Украйна
Явор Божанков: Нашият народ ясно заяви от София до Варна, че няма да потъпкавт достойнството му
11 варненци ще получат еднократни социални помощи, 8 се опитаха да измамят системата
РЗИ – Варна: Има ръст на острите респираторни заболявания в областта
Във варненско село написаха най-дългото писмо до Дядо Коледа
Кадър на деня за 13 декември
Защо изкуственият интелект няма да измести, а ще трансформира приложенията?
Уиткоф ще се срещне със Зеленски и други европейски лидери в Берлин
Как Европейският парламент все още може да провали сделката ЕС-Меркосур?