Ограничават възможния брой на глобите за пътуване без винетка

Притежателите на електронни винетки ще бъдат уведомявани за изтичането им

11.01.2023 • 22:29 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Ограничават възможния брой на глобите за пътуване без винетка
Ограничават възможния брой на глобите за пътуване без винетка

Комисията по регионална политика прие на първо четене пет законопроекта на различни политически сили в Народното събрание за изменения в Закона за пътищата. С тях се въвеждат ограничен брой глоби за пътуване без електронна винетка по републиканската пътна мрежа. 

Омбудсмаnът Диана Ковачева обясни пред депутатите защо сегашният регламент за санкциониране не е работещ и даде пример с жителите на село Пролеша, които излизаха на протести заради налагането на глоби за отсечка, която не са знаели, че е част от републикански път. 

Не стана ясно дали промените ще действат със задна дата, предаде БНР.

Депутатите решиха още - притежателите на електронни винетки ще бъдат уведомявани за изтичането им, за да имат време да закупят нова.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички