Комисията по регионална политика прие на първо четене пет законопроекта на различни политически сили в Народното събрание за изменения в Закона за пътищата. С тях се въвеждат ограничен брой глоби за пътуване без електронна винетка по републиканската пътна мрежа.
Омбудсмаnът Диана Ковачева обясни пред депутатите защо сегашният регламент за санкциониране не е работещ и даде пример с жителите на село Пролеша, които излизаха на протести заради налагането на глоби за отсечка, която не са знаели, че е част от републикански път.
Не стана ясно дали промените ще действат със задна дата, предаде БНР.
Депутатите решиха още - притежателите на електронни винетки ще бъдат уведомявани за изтичането им, за да имат време да закупят нова.
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си
САЩ и Иран си разменят удари и упреци за нарушаване на примирието