"Ние Ви благодарим за поканата. Изразявали сме многократно своята политическа позиция и сме тук от уважение към Вас. Няма да подкрепим правителство на ГЕРБ с Вас като премиер". Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на среща с кандидата за премиер на ГЕРБ-СДС проф. Габровски.
"Ние имаме дългогодишни отношения с ГЕРБ", добави Нинова, цитирана от БГНЕС.
"Именно заради тези дългогодишни отношения към ГЕРБ, аз съм тук в качеството си на гражданин", отговори проф. Габровски.
"В тази конфигурация ние не можем да подкрепим правителство с първия мандат". Това заяви съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов по време на срещата на парламентарната група на политическата формация с кандидата за премиер на ГЕРБ-СДС."Ако правителство бъде излъчено и вашата мисия завърши с успех, ние ще бъдем отворени, макар и като опозиция, да работим по конкретни теми по начин, по който и в момента работим с политическата партия, която ви е излъчила. Има широк спектър по теми, по които добре работим и намираме общ език", отбеляза Христо Иванов, цитиран от БТА.
"За съжаление, ние не намерихме начин да преодолеем разделенията. Трябва да се промени тонът. Сигурен съм, че всяка от политическата формация е направила усилия в тази посока, но те се оказаха недостатъчни. Надявам се да успеете да промените това, колкото и да е трудно", обърна се Иванов към кандидата за премиер на ГЕРБ-СДС.
Ще се стигне ли до съставяне на редовно правителство?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Как християнството и църквата направиха Европа богата
Захарова: Милиардите на Запада можеха да превърнат Украйна в Дубай
Учени: Речта на децата може да предскаже тревожност и депресия
Ретроградният Хирон ще направи животът по-лесен за 5 зодии
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Мултивитамините може да подпомогне активността в напреднала възраст
Сухота в очите – причини и решение на проблема
ЕКИП: Българите са доплатили над 744 млн. лв. за лекарства през 2025 г.
Половината язовири в света може да спрат да функционират до 2060 г.
Виетнам представи дома на бъдещето със 100 прозореца и естествено охлаждане
SpaceX готви следващия полет на Starship за август с амбициозна цел
Швейцария тества идея от бъдещето: Железопътни релси произвеждат електричество
Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим
Кола се преобърна по таван на тротоар
Това са последните дни, в които цените ще се изписват в лева и в евро по закон
Хванаха за ден 29 шофьори с алкохол или наркотици
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Силни отчети и ръст при Nvidia насочиха Dow Jones към нов исторически връх
Кадър на деня за 5 август
Удари ли по авторитета на европейските институции кризата с мигранти в Сеута
Иран е постигнал споразумение с Оман за корабоплаването през Ормузкия проток
преди 3 години