"Следващата борба и битка, която ще се случва ще бъде в зала. В зала ще отстояваме всеки член и дума, която иска да открадне демократичния вот. ЩЕ покажем, че в България има сили, които няма да позволят в полунощ да се подменя възможността българските граждани на гласуват свободно. Нашата битка е тук, и вероятно ще се случи още в утрешния ден. Докато това стане ще протестираме и няма да влезем в зала. Няма да ги пуснем просто да си гласуват и утре българските граждани да се чудят защо има над 160 000 невалидни бюлетини", заяви Кирил Петков.
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" постави ултиматум на БСП.
"БСП са изправени през избор - ако те в утрешния ден подкрепят хартиената бюлетина ние няма да говорим с тях в никакви коалиционни преговори", каза Петков.
И посочи, че Борисов играе нещо като куклен театър.
"От една страна пред камерите е диалогичен и дава всичко, а от друга страна заглушават останалите депутати, които се борят за честността на следващия вот. Той трябва да си направи ясна сметка. Всички знаем, че никой депутат от неговата партия не може да вземе самостоятелно решение. Омръзна ни да гледаме театъра на г-н Борисов", категоричен беше Петков. И уточни, че депутати на "Продължаваме промяната" няма да се отзоват на поканата на ДПС за преговори.
Освен "Продължаваме промяната" и "Демократична България" няма да участва в днешното пленарно заседание.
"Това, което се случи, далеч надхвърли връщането на хартиената бюлетина. Това е демонстрация на сила, на реванш реванш. Политическото значение на това е демонстрацията на силата на ново мнозинство, което да управлява или да си вземе изборите и да си вземе властта. БСП от зор заман не намериха една тема, по която да покажат, че не са в това мнозинство. Пълна лоялност към ГЕРБ и ДПС беше показана вчера", заяви съпредседателят на ДБ Христо Иванов.
Албумът "Следа" на Роби вече е достъпен във всички дигитални платформи
В Пловдив задържаха “лекарка”, практикувала в Холистичен център
Йоана Маринова: Живото изпълнение и емоцията не могат да се заменят
Времето утре: До обяд слънце, валежи главно над Западна България
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Нов анализ: Тъмната материя ли е източникът на гама-лъчението от центъра на галактиката
Напрежението в разломите на Калифорния е най-високото от 1000 години насам
Мозъкът „репетира“ разговори секунди преди да се случат
2026 г. може да се окаже най-лошата в историята: Предлагат да „затъмним“ Слънцето, за да оцелеем
Евростат: България остава най-евтината държава в ЕС за живот
Транспортираха с въздушна линейка две пострадили при катастрофа деца
Арестуваха двама заради наркотици във Варна
Хороскоп за 19 юни 2026
Жена пострада в катастрофа във Варненско
"Петролен дъжд" се изсипа и над Москва след най-масираната украинска атака по града
Куба приема 176 мерки за либерализиране на икономиката, за да умилостиви Тръмп
Молбите за помощи при безработица в САЩ леко намаляват
Wall Street отваря с ръстове след първото заседание на Кевин Уорш начело на Фед*
преди 3 години