Кирил Петков: Няма да подкрепим кабинет на ГЕРБ, искаме нов бюджет

"Имаме воля като конструктивна опозиция да работим", каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" 

08.11.2022 • 11:12 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Кирил Петков: Няма да подкрепим кабинет на ГЕРБ, искаме нов бюджет
Кирил Петков: Няма да подкрепим кабинет на ГЕРБ, искаме нов бюджет

Кирил Петков отново отсече, че "Продължаваме промяната" няма да подкрепи правителство с мандат на ГЕРБ.

"Ние дойдохме тук за един конструктивен диалог, като двата принципа, които ни водят, са – обещанията преди изборите трябва да ги изпълняваме след изборите, и това искаме да въведем като стандарт в политиката, и второто е да намерим решения на проблемите на хората, които са ни изпратили тук", посочи Петков.

"Това не е разговор за подкрепа на мандата на ГЕРБ, няма да го подкрепим, но имаме воля като конструктивна опозиция да работим", настоя той.

Петков очерта четирите основни приоритета на "Продължаваме промяната" - увеличаване на доходите, сигурност за бизнеса и фискална политика, антикорупционно законодателство и външна политика.

От партията настояват и за приемането на нов бюджет, а не удължаване на действащия в момента.

"Докато бюджетът за 2022 година изпълнява идеално ролята си за тази година, той не я изпълнява за следващата, икономическите параметри се променят, има инфлация, минималната заплата трябва да се увеличи", зави Петков.

Той посочи, че "Продължаваме промяната" имат предложения, обобщени в презентация, и настоя тя да бъде представена днес по време на разговора.

Снимка: БГНЕС

 


  • Последни
  • Четени
1
1 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 3 години
Тези от ПП са дошли в НС не да служат на държавата,а с надеждата да се върнат на власт.Ако това не стане, ще бъдат конструктивна опозиция. Глупости на търкалета: те заедно с Интригантите от ДБ и Възраждането ще бъдат най-лютата опозиция и ще стопират непрекъснато всякаква дейност на НС! Гарантирано от Посолството на Козяк! Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички