Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов потвърди, че във вторник сутринта ще има среща между ГЕРБ и "Продължаваме промяната", като от страна на ГЕРБ в тази среща ще участват Десислава Атанасова, Делян Добрев, Кирил Ананиев и Деница Сачева. На въпросната среща ще се обсъждат политики, а не политическа подкрепа. Бойко Борисов е по-скоро скептичен, че с първия и втория мандат ще се създаде правителство, но пък за сметка на това залага на третия.
"Аз съм убеден, че ако оставим пак служебно правителство без парламент, това води към третия мандат. Нито те ще се пречупят, нито ние, защото няма как най-много избиратели по техните правила, 100% машинно гласуване са гласували с проценти повече от тях, и ние да отидем да подкрепим тях, да знаем как в третия мандат има шанс да направим правителство и трябва да направим. Народът се умори, хората се умориха", категоричен лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на извънредна пресконференция в централата на партията.
"Няма шанс да се управлява с "Продължаваме промяната", нито ние го искаме, нито те го искат. Единственият вариант е в третия мандат да правим мнозинства по ключови теми", допълни Борисов."Третият мандат трябва да отиде там, където ще има правителство и това трябва да се изговори при Радев. Образува се антикорупционна коалиция - ГЕРБ, БСП, ДПС, "Демократична България", "Български Възход", които приеха в правна комисия и двата закона на "Продължаваме промяната" и на Министерския съвет. Огромна антикорупционна коалиция. Тук буди недоумение - "Продължаваме промяната" не участват в правна комисия по техния закон, а в комисията за МВР г-н Петков предлага да не се разглежда изобщо", каза лидерът на ГЕРБ.
"За F-16 предложението отново внесохме ние и отново буди недоумение. От "Продължаваме промяната" 33-ма от 53-ма подкрепят. "Против" - Асен Василев, този, който заплашваше всички с "Магнитски". Много са ми интересни десните, демократичните, които живееха с илюзията, че това е проамериканска или проевропейска партия. Резултатите от гласуването будят страховито недоумение в много техни поддръжници. И отново коалицията начело с "Продължаваме промяната" и Асен Василев, "Възраждане" и БСП от другата страна на нас. Това са фактите", посочи той.
"Не сме внесли закон за отваряне на Изборния кодекс. Внесе го БСП, коалиционен партньор на "Продължаваме промяната" с вицепремиер в кабинета на "Петков", подчерта лидерът на ГЕРБ. Той отново настоя, че в момента съмнението в машините е колосално, защото са внесени от Венецуела, те са давали грешки на изборите и дори немският съд е казал, че не вярват на машините, допълни бившият премиер.
Борисов още веднъж потвърди позицията на ГЕРБ, а именно че страната има остра нужда от кабинет, най-вече заради политическата обстановка в страната и военния конфликт, който продължава да се разраства в Украйна.Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?