Три са жертвите на взрива в "Арсенал", откриха телата на изчезналите жени

Промениха квалификацията на престъплението

05.10.2022 • 08:17 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Открити са телата на двете жени, които бяха изчезнали след взрива в оръжейния завод "Арсенал" в Казанлък. Това съобщи окръжният прокурор на Стара Загора Дичо Атанасов.

Жертвите са мъж на 55 г., жени на 53 и 43 г. И тримата имат дълъг стаж в "Арсенал".

"Бяха иззети проби от местопроизшествието, участват следователи. Днес огледът продължава. Към момента се променя квалификацията на престъплението - беше образувано за трудова злополука, но се променя в "причиняване на смърт на повече от едно лице поради незнание или немарливо изпълнение на занятие", уточни окръжният прокурор.

Назначени са съдебно-медицински експертизи на телата. Ще бъдат назначени химическа експертиза на смесите от производството, взривотехническа експертиза. Разпитани са хора, които са били на смяна, но не във взривилия се цех.

Все още не е конкретизирана причината за инцидента, работи се по версиите за човешка грешка и за инцидент по технически причини. Изготвено е предложение делото да бъде взето под специален надзор.

Вижте повече във видеото.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички