Критиките на президента към кабинета не са насочени конкретно към правителството, а срещу всеки порочен управленски модел. Това обяви президентът Румен Радев по време на официалното си посещение в Германия. Все пак държавният глава призова за конкретни решения за преодоляване на енергийната криза.
"Очаква да има адекватно решение и към гражданите. Такива решения трябва да бъдат в резултат на ангажирана политика, а не под натиска на улицата и потенциални протести. Затова българското общество продължава да очаква ясна енергийна стратегия и дългосрочни мерки", заяви Радев.
И уточни, че отдавна призовава за отворен конструктивен диалог за дългосрочни решения за преодоляване на енергийната икономическа и социална криза, за предвидимост по отношение на бизнеса и гражданите. Радев коментира и актуалната ситуация с войната в Украйна.
"България е част от всички европейски решения и решенията на НАТО по отношение на Украйна, но там няма императив за предоставяне на оръжия. Затова и користните призиви на някои политици да доставим непременно оръжие, не трябва да допускаме да се опаковат като някакъв морален дълг, който дължи България. Не искам с българско оръжие да се убиват хора, това е недопустимо", каза още Радев.
Очаквате ли Русия да нападне друга държава след Украйна?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Лекари за фентанила: Убива за минути, нужни са 10 дози антидот
Могат ли анимационните герои да накарат децата да поискат ябълка вместо шоколад?
Километрична тапа на пътя Бургас-Созопол, кола се заби в мантинела
Експерт: Проверявайте сайтовете преди покупка, има много двойници
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Лекарства против прилошаване при пътуване – как действат и какви рискове носят?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
Снимка от Марс разкри „ходещ човек“
Бивш агент на ЦРУ твърди, че извънземните са сред нас
Екоексперти и полицаи извършиха 195 проверки за нерегламентирани дейности с отпадъци
Започва фестивалът „Карантината“
Шофьор наплю жена с бебе, блъсна колата ѝ и преби съпруга ѝ заради бибитка
15-годишна блъсна с кола пешеходец и избяга
37 са районите с потенциален риск от наводнения по Черноморието у нас
Coface: Въздействието на американските мита върху България ще бъде ограничено
Броят на пивоварните в Германия стигна 10-годишно дъно
Зехтинът може отново да поскъпне през есента заради сушата и пожарите
Bayer отчете неочакван ръст на печалбата през второто тримесечие