Столичният общински съвет (СОС) реши знамето на Украйна да бъде издигнато на административната сграда на Столичната община редом до българското. Общинските съветници решиха знамето на Украйна да се вее в знак на съпричастност към трагедията на украинския народ, докато трае войната в Украйна.
"За" решението гласуваха 36 общински съветници, "против" бяха 14. Дебатът по внесения доклад продължи повече от час.
От левицата се обявиха против разполагането на флага. Председателят на СОС Георги Георгиев, който е и вносител на доклада, коментира че столицата трябва да задава тенденции, че лидерите трябва да водят, а не да се съобразяват и оправдават, предаде БТА.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
НТ пусна билетите за "Физика на тъгата" с Теодора Духовникова и Валентин Ганев
Демерджиев: Олег Невзоров е дал доста интересни показания
Песков: Руският бюджет става все по-малко зависим от петрол и газ
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Варна търси нов подход към румънските туристи
Демерджиев проговори за показанията на Невзоров
Моторист оказа съпротива при проверка на пътя
Трима пострадаха сериозно при катастрофи във Варна
Дигиталното евро преодоля ключово препятствие пред въвеждането си в ЕС
Как iGB задържа iGaming лидерството на Лондон и ролята на Imperia Bet
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Главният икономист на ЕЦБ вижда риск инфлацията да остане над 2% за известно време