Министерството на здравеопазването опитва да тушира напрежението относно бъдещето на болница "Лозенец", появило се след новината за строеж на нова детска болница в двора на лечебното заведение.
"На терена, намиращ се на територията на лечебното заведение, Министерството на здравеопазването иска да изгради национална детска болница. На същия терен ще бъде изграден и протонен ускорител. Предвижда се болницата да разполага с хеликоптерни площадки с възможност за бързо транспортиране на пациенти", обясниха от МЗ.
Лечебното заведение ще продължи да извършва трансплантации, а вливането на педиатрията в болница "Лозенец" ще привлече повече хора към здравните услуги в лечебното заведение, категорични са от МЗ.
"Изграждането на детска болница в двора на болница "Лозенец" гарантира, че теренът ще бъде използван единствено и само за развитие на медицински услуги за българските пациенти", настояха от здравното министерство.Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
"Пепеляшка" оживява на открита сцена в София
Времето утре: Жега, живакът стига 38 градуса
Турският здравен министър оказа първа помощ на пътник, получил криза по време на полет
В кадър: “Квадрат 500” представя 21 графики на Франсиско Гоя
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
Снимка от Марс разкри „ходещ човек“
10 години затвор за сексуален насилник, посегнал на 12-годишно момче с психично заболяване
71-годишен почина, след като се притече на помощ на турист, паднал във вир край Къпиновския манастир
Гьоко смени Варна с Дубай
Фон дер Лайен поиска засилване на външните граници на ЕС
Индексите на Wall Street бележат ръстове след коментарите на Бесънт за Ормузкия проток*
Бюджетният дефицит се свива до 2,2 млрд. евро в края на юли
В онлайн търговията с AI потребителят стига до виртуалната пробна
Бесънт: Сделка за Ормузкия проток може да бъде постигната във вторник или сряда