Най-голямата ви сила днес са свободата и независимостта. Образованият и свободният човек е най-големият коректив на политическата класа и гарант на демокрацията. Това го показаха протестите през изминалите 30 години от нелеката ни нова история, в основата на които бяха студентите. Останете свободни и независими в мислите и позициите си, в изборите си. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към студентите в Университета за национално и световно стопанство.
"Не позволявайте да ви отнемат света, който вие искате", перифразира Йотова девиза на висшето учебно заведение.
"Вашата история е историята на нашия демократичен преход, а във вашата дейност неизменно се оглеждаха всичките трудни години. Но най-важното – силата, мечтите и енергията на много млади хора", посочи вицепрезидентът.
Илияна Йотова определи Студентския съвет като най-верния помощник на студентите и изтъкна разностранната му дейност – от наемите на общежитията, размера на стипендиите, кариерното ориентиране, през различни и нестандартни инициативи по повод бележити дати, до различни форми на дискусии по злободневни теми, по въпросите на образованието и пазара на труда.
"Голям е приносът на Студентския съвет за престижа на УНСС, за това да бъде сред трите най-желани университета в България", подчерта вицепрезидентът.
Тя специално благодари на преподавателите, че с професионализма и всеотдайната си дейност превръщат УНСС в емблема за качество и гаранция за успех. Университетът е едно от петте български висши училища, които са пълноправни партньори в консорциумите от "Европейски университети".
"Знаещи, можещи, с критично мислене и с активна позиция, обществено ангажирани млади хора изгражда УНСС. И лично съм се убедила в това при срещите ни в университетските аудитории. Колкото и да е натоварен графикът ми, винаги откликвам на покани за дискусии със студенти", заяви Илияна Йотова.
"Смелите и нестандартни решения, които се раждат на такива срещи, никога няма да се родят в кабинетите на властта", подчерта вицепрезидентът.
Снимка: Прессекретариат на държавния глава
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Не е смъртна присъда, ако космонавт се откъсне от МКС – ето какво може да се случи
Ще загуби ли Земята гравитацията си по време на слънчевото затъмнение през 2026 г.?
Откриха кристали на Марс, които може да пазят следи от древна вода
Атмосферата на Плутон изчезва, докато планетата джудже се отдалечава от Слънцето
Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
S&P 500 се повиши в сряда след публикуването на данните за инфлацията в САЩ
Мартин Георгиев: Европа повежда ралито – по-евтин пазар с по-добри отчети
ЕЦБ е склонна да одобри сделката на UniCredit за Commerzbank
Носимите устройства на Google ще проследяват инсулиновата резистентност