Служебният министър Кирил Петков незабавно трябва да бъде отстранен от поста си, защото неговите актове могат да бъдат обявени за нищожни. Това заяви Даниел Митов, след като от ГЕРБ-СДС внесоха в Конституционния съд искане за установяване на частична противоконституционност при назначаване на служебното правителство.
Тя е свързана с указа на президента Румен Радев за назначаването на Кирил Петков за министър, който се оказал с двойно гражданство - българско и канадско.
"С една простичка молба не можеш да се откажеш от гражданство, а то се елиминира в момента, в който има акт на съответното правителство. Най-вероятно министър Петков все още е канадски гражданин", коментира казуса Митов цитиран от dnes.bg.
По думите му Кирил Петков дължи отговори каква е била ситуацията при него в момента на назначаването му, а президентът Румен Радев - дали е знаел за това.
От ГЕРБ-СДС са категорични, че логиката на Конституцията е такава, че щом искаш да работиш за държавата в такова качество, трябва да си лоялен само към нея. Освен това вече имало правни казуси, решени точно по този начин и ако България е последователна правова страна, би трябвало да се приложи "същият аршин".
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Кейти Пери и Трюдо с първи общи кадри в Instagram
Руски сили извършват зверства с цивилни в Мали
Американците не искат Робърт Кенеди-младши в администрацията на Тръмп
Холтерите като устройства за дистанционен мониторинг
Хранителен режим при атеросклероза
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
Кога ще се случи следващото лунно затъмнение
Метеорният поток Геминиди ще достигне своя връх в нощта на 14 декември
Единствена по рода си: В Индонезия се роди бебе от вида гигантска панда
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
Ще се докажат ли хуманоидните роботи в реална производствена среда извън тестовете
САЩ, Европа и Украйна ще сближават позициите си за мира в следващите дни
Д. Кузов: Има критична зависимост на велоиндустрията ни от азиатските производители на компоненти
Слабият юан задвижва износа на Китай и предизвиква критики
преди 4 години
преди 4 години