След като депутатите гласуваха оттеглянето на предложения от "Има такъв народ" министър-председател Пламен Николов, на дневен ред стои въпросът дали 46-ото НС все пак ще може да излъчи някакъв кабинет.
За "Демократична България" този път президентът не трябва да дава шанс на БСП."Решението е през третия мандат, който трябва да се връчи на най-малката политическа сила, сега тук да не си дуят мускули БСП, защото това са неразумни неща", коментира ген. Атанас Атанасов от ДБ.
"Има мостове, които не са изгорени, не всичко е загубено, така че нормален политически разговор без диктат, би довел до едно положително решение", убедена е Мая Манолова.
От столетницата също пресмятат, че за да има кабинет трябват компромиси. Независимо кой е третият избор на Румен Радев."В политиката всичко е възможно, когато има добра воля, когато има ясни цели и когато всички подтиснат своето его", заяви Румен Гечев от БСП.
От ИТН изглежда не са готови за нови преговори.
"Вие, когато сте разговаряли на принципна основа с някого и не сте се разбрали и после той ви предложи, какво да си говорите? Манолова ще разпише пътна карта със строго описани приоритети, в името на България, това може ли да промени отношенията ви? Ако продължаваме да се крием зад подобни клишета, значи зад тях се крият нездрави интереси според мен", каза Филип Станев от ИТН.ДПС са отворени за диалог.
"Ние си говорим с всички", лаконичен беше Мустафа Карадайъ.
А вторият мандат, който ще бъде връчен на ГЕРБ, вече стана ясно, че ще бъде върнат веднага."Ние бяхме готови да служим честно в опозиция, но не виждаме такова желание, върху тях лежи отговорността", заяви Даниел Митов.
Ако партиите не стигнат до консенсус, изходът е един - нови предсрочни избори. Ще има ли такива - ще стане ясно до 2 седмици.
Вижте повече в репортажа на Иван Кънчев
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Почина директорът на Ботаническата градина на БАН доц. д-р Антоанета Петрова
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката