"За съжаление Брюксел няма да разреши проблемите ни. Всичко у нас може да се разреши чрез гласуване - честно и почтено."
Това заяви депутатът от БСП Тодор Байчев в ефира на "Денят ON AIR" във връзка с приетата от Европейския парламент резолюция срещу България.
По думите му нерегламентираното усвояване на средства от ЕС се е превърнало в публично достояние и това е най-важният резултат от събитието в Брюксел.
"Разбра се, че в България се усвояват неправомерно евросредства. Тези пари са нашите вноски, които внасяме в Брюксел. Това са парите и на българския данъкоплатец. Всички мълчат за 29-те милиарда. Ние ще станем свидетели на едно принудително спазване на закона", подчерта социалистът.Относно предстоящите парламентарни избори, Байчев коментира, че няма яснота кои партии ще влязат в бъдещия парламент. Според него основният въпрос е дали политическите партии, които в момента изглеждат фрагментирани, ще успеят да мобилизират своите избиратели и да привлекат други.
"Ще има изборен хаос и повече грешки при преброяването на протоколите. На предишните избори се видя, че много грешки бяха допуснати по време на ръчното преброяване. Човешкият фактор го има и при машините. Там където има машини, ще се наложи и преброяване от страна на човек", допълни Байчев.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Производителността на труда у нас ускорява ръст през третото тримесечие
SOFIX отчете близо 2% седмичен ръст до нов 17-годишен връх
Акционерите на „Софарма“ са гласували междинния дивидент от 7 ст. на акция
S&P 500 доближава ново рекордно високо ниво*