В София се извършва дистанционно измерване на емисиите на превозните средства в града. Този път избраната локация е бул. "Цариградско шосе" при изхода от алея "Яворов".
Инициативата се провежда със съдействието на ОП "Столичен автотранспорт", като измерването на емисиите от автомобилите се случва в реално време и без да е необходимо тяхното спиране.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
ГДБОП със спецакция във варненския район “Приморски”
Василев: Всички знаят кой разпореди безобразието с бюджета, но все още не се знае защо
Парламентът затегна правилата за избор на членове на ВСС
Министър Ефремова: Средната пенсия ще достигне 543 евро през 2026 г.
Доц. Стефан Найденов: Рискът от сърдечносъдови усложнения нараства прогресивно с повишаването на кръвното налягане
Невралгична амиотрофия – когато внезапната болка в рамото води до мускулна слабост
Колко часа сън са нужни при децата, според възрастта?
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
КПС Астери с 13 медала от състезанието "Млад спасител" във Варна
Николай Попов за трагедията на "Тракия": Версията със спукана гума е лъжа, истината е жестока
Минималните осигуровки се вдигат за първи път от 10 г.
ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за силно завишени цени
Рязък спад на продажбите, нов скок в цените на жилищата
Внедряването на технологии в строителните процеси ще ускори изпълнението на сложни инфраструктурни проекти
Банки ще удължават срока за обмяна на левове в евро без такси след юни
Инфлацията в САЩ скочи до тригодишен връх
Кремъл иска обяснение от Apple за премахването на руски приложения от App Store