В столицата изникна нов палатков лагер пред Министерството на здравеопазването. Той е изграден от протестиращите медицински сестри. Демонстрантите започват да се събират. Има и полицейско присъствие. При протестиращите сестри за разговори дойде и здравният министър Костадин Ангелов.
Още по темата
Медицинските сестри са недоволни и относно готвените промени на извънредния труд, според които се предвиждат около 300 часа на година.
Още по темата
Заявката на демонстрантите е протестът да бъде безсрочен. Те заявиха, че засега няма да блокират пътното платно, но може и да променят решението си.
Вижте повече в репортажа на Александра Иванова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Жегата блокира влак с 200 пътници и неработеща климатизация
Бдение, свещи и балони пред “Славия” в памет на загиналите деца СНИМКИ
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Европейците се страхуват да харчат пари и това вреди на икономиката
България е сред най-евтините държави в Европа по потребителски цени
България предлага нов регионален център на НАТО за наблюдение и сигурност в Черно море
Китай пласира евроденоминирани облигации за рекордните 5 млрд. евро
Европейските индекси завършиха сесията на зелено с подкрепата на технологичния сектор
JPMorgan Chase променя надпреварата за наследник на Джейми Даймън с мениджърска рокада
Икономиката на САЩ бележи по-голям от очакваното ръст в началото на годината