Медицински сестри от страната ще излязат на безсрочен протест утре пред сградата на Министерството на здравеопазването.
В 18.30 часа те ще изградят палатков лагер пред ведомството, пише БНР.
Мая Илиева, председател на синдиката на българските медицински специалисти обясни причините:
“Утре се събираме, затова че абсолютно има неглижиране на медицинските специалисти от страна на властимащите. Подписва се НРД -то, по което страна са само лекари. Ние, медицинските специалисти, отново сме изключени. Нямаме абсолютно никакви правомощия“, каза тя и поясни:
“Имаме регламентирана практика, но без финансиране. Абсолютно никакво отношение за това, че ние не сме почивали толкова време, че хората са преуморени, че няма кой да работи и абсолютно неглижиране от страна на институциите за злоупотребите и за нарушаване на правилата в системата“.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
Седемнадесетгодишен младеж загина след сбиване в Атина
Бюджетът е пълна катастрофа, нужни са болезнени реформи
Ана Моура се завръща в България след 11 години
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Защо при ин витро понякога се получават малко яйцеклетки въпреки нормален яйчников резерв?
Марсоходът на НАСА откри на Марс вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли
Пазарите в Япония и Южна Корея успяха да приключат сесията на зелено
КЗК проучва дали са високи цените на храни и напитки на Летище „Васил Левски“
Акционерите на "Агрия Груп Холдинг" са гласували дивидент и обратно изкупуване