Писателят Никола Райков коментира в ефира на Bulgaria ON AIR блокадата на пътната отсечка Стара Загора - Хасково, в която самият той участва.
"Държа да отбележа, че при нас ситуацията е по-различна в сравнение с останалата част от страната. Тук полицията е блокирала свободното преминаване на гражданите. Няма блокада от страна на гражданите. В момента сме към 15 човека", заяви Райков в "България сутрин".
Относно проведената вчера среща с кмета на Стара Загора Живко Тодоров, Райков посочи:
Днес до края на деня ще имаме официална позиция по въпроса. Ние нямаме конкретно искане към кмета на място. Смятаме да останем тук, докато ни пропуснат да продължим.Според Райков съставът на протестиращите граждани на пътя е изключително разнообразен.
"Имаме всякакви хора. Аз лично не съм членувал в партия, нямам сериозни политически пристрастия към момента. За мен лично, ако някой използва етикета "интелектуалец", не може да остане безразличен към проблемите в държавата. Не може безгръбначно да останеш без позиция и да имаш някакви претенции", допълни писателят.
И изтъкна, че е много трудно да се прави прогноза за бъдещото развитие на протестните действия, тъй като ситуацията в национален мащаб е изключително динамична. Но Райков е убеден, че гневът на българите е достигнал пределна точка.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Нептун стана ретрограден, какво чака зодиите?
Ричард Гиър и Алехандра Силва напуснаха Испания
Ръсел Кроу показа мускулестия си син във фитнеса – приликата е невероятна
Министерството на здравеопазването с оздравителен план за „Бул Био - НЦЗПБ“
Откриха нов механизъм, който може да обясни загиването на нервни клетки при деменция
НЗОК осигури спешно лечение в чужбина за три деца в рамките на два дни
Лято, диети и диня – защо сезонната храна е най-добрият ни съюзник?
Растенията споделят енергия чрез скрити подземни мрежи
„Пътешественик във времето“ разкри кога и как ще започне Третата световна война
От Луната до Титан: НАСА разкри плановете си за следващото десетилетие в Космоса
Сензационно: Учени установиха, че пчелите изпитват емоции, подобни на човешките
Нов знак се появи на пътя в Европа
Спартак Варна привлече нов нападател
Жега е! На каква температура издържат автомобилните гуми?
Спипаха стара кримка да краде храна от магазин във Варна
Алергичните заболявания в градовете са се утроили за последните десетилетия
Ескалацията в отношенията между САЩ и Иран помрачи настроенията на Wall Street
Любовта е във въздуха на срещата на върха на НАТО
Кадър на деня за 8 юли
Иво Благоев: Инвеститорите не са сигурни, че всичко е наред и пазарът няма да спадне