Пореден ден на протести в страната, а исканията на демонстрантите остават непроменени - оставка на правителството.
Всеки реваншизъм води до следващ реваншизъм, трябва да се научим да преговаряме. Бих посъветвал да се изговарят много неща. В момента това не са сериозни протести, има и много човешки страсти. Амбициите са нещо нормално. В българската политика трябва да се стараем да събираме, а не постоянно да разделяме. Това каза за "Денят ON AIR" главният секретар на СДС Илия Лазаров.
По думите му в сегашните протести има и доста ниски страсти.
"Има и млади хора, които искат да живеят както техните колеги в западните университети. Трябва да има смяна на модела на управление", допълни той пред Bulgaria ON AIR
Според Лазаров вицепрезидентската институция е напълно излишна.
"Президентът трябва да е консенсусна фигура, да се избира от парламента с 2/3, обикновено тогава се избират такива фигури", допълни събеседникът и подчерта: "В парламента в момента има дефицит на юристи. В парламентарната правна комисия в момента половината не са юристи".
"Най-нормалното е ГЕРБ да си изкара мандата. Лично решение на Румен Радев е дали да си подаде оставката и да стане водач на протеста, имаше доста ходове, които той можеше да изиграе. Ролята на Че Гевара не е най-подходящата за един президент в началото на 21 век", коментира още той.
Гледайте целия разговор във видеото
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Григор и Ейса от лазурния бряг в Лондон
13 000 на "Лазур" дариха в Мача на надеждата
Православната църква отбелязва Неделята на вси светии
Жълт код за гръмотевични бури и градушки в няколко области днес
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
От парламента към Мондиала: За кого ще стискат палци българските депутати?
Как пограничните села посрещат мигрантския поток?
Изкуствен интелект създаде първата по рода си ваксина срещу бъдещи пандемии
Азат, който пази варненския плаж от 1969 година
Доклад на ООН: Изкуственият интелект скоро може да използва повече вода, отколкото консумира човечеството
Пет ключови въпроса преди следващото решение на ЕЦБ за лихвените проценти
Кадър на деня за 6 юни
Загубата на биоразнообразие може да отприщи вълна от кредитни кризи
Чаят заплашва електропреносната мрежа на Великобритания на Световното по футбол