Положителни проби за коронавирус са дали трима лекари и медицинска сестра в град Гулянци, Плевенска област. Тримата са на домашно лечение. Извършена е пълна дезинфекция в местната болница и тя продължава да обслужва пациенти.
След установените случаи в многопрофилната болница и във филиала на "Спешна помощ" са взети проби на всички лекари и медицински сестри.
"Изследвани са всички. От излезлите проби няма други положителни. Те са си карантинирани", каза кметът на Гулянци Лъчезар Яков пред БНР.
Той уточни, че в началото на седмицата ще осигури бързи тестове за цялата администрация.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Откриха фазата на съня, която спасява мозъка от деменция
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Констатираните нарушения на КЗП са под 10% от общия обхват на проверките по Черноморието
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 25 юни
Времето днес: Слънчево, но идват и гръмотевични бури
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари
Американските акции се понижиха за трети пореден ден