Тестваха 64-ма от СУ, контактни на заразения с Ковид-19 Янаки Стоилов

Той е преподавател в Юридическия факултет, пробите на всички са отрицателни

23.06.2020 • 18:49 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

64 студенти по право, служители и преподаватели от Софийския университет "Св. Климент Охридски" са били тествани за Ковид-19, тъй като са били контактни на Янаки Стоилов, който даде положителна проба за коронавируса. Резултатите им са отрицателни.

"Проф. Стоилов беше ден и половина в университета, не е имал много контакти, главно с мен по чисти административни причини, иначе изпитите в Юридическия факултет повечето изпити са присъствени, а 30% не са присъствени", обясни деканът на Юридическия факултет към СУ проф. Даниел Вълчев.

Всички помещения на Юридическия факултет на Алма Матер, където Стоилов е преподавател по Обща теория на правото, са дезинфекцирани.

До сградите на университета временно се спира достъпът на всички хора - преподаватели, служители и студенти, които през последните 14 дни са имали близък контакт с проф. Стоилов.

Вижте повече в репортажа на Теодора Георгиева.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички