Борисов инспектира новия участък от АМ "Хемус" в отсечката край Ловеч

Той обясни, че се работи по това, което е поел като ангажимент да е готово до 2021 г.

13.06.2020 • 11:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

До края на 2021 година се очаква участъка от пътен възел "Боаза" и разклона за Плевен на автомагистрала “Хемус” да бъде готов. Това стана ясно след инспекция на премиера Бойко Борисов.

От своя страна зам.-министъра на регионалното развитие обяви, че до 2024 година е възможно магистралата между София и Варна да е готова.

Премиерът разгледа и намерените в района разкопки по време на строителството на магистралата, а Нанков обясни, че се обсъжда в кои музеи да бъдат поставени артефактите.

"Всичко, открито тук, трябва да се заснеме и съхрани. После като мине магистралата, може да се направи музей", обясни премиерът и допълни, че 120 души работят в съботния ден по АМ "Хемус".

Той ги похвали с думите:"Те имат майки, деца, семейства и работят сред тези опасни скали", и заключи, че сега българите ще могат да видят как се прави път в скалата."Като пчелички работят хората", продължи Борисов.

Вижте повече в репортажа на Виктор Дремсизов.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
3
0 rate up comment rate down comment 0
Кръстю
преди 5 години
Луд умора няма ! Сигнализирай за неуместен коментар
2
0 rate up comment rate down comment 1
анонимен
преди 5 години
Мечтае да реже ленти, а народа мре! Сигнализирай за неуместен коментар
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 5 години
Любимото му занимание... Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички