Народното събрание спира редовните си заседания. С решение на председателския съвет депутатите ще се събират само, за да обсъждат законодателство, свързано с въведеното извънредно положение.
Със 115 гласа "за" и 65 "против" депутатите решиха парламентът да не заседава по време на извънредното положение. Пленарни заседания ще има, ако трябва да бъдат взимани важни решения с борбата срещу Ковид-19.
Решението е взето на председателски съвет и беше представено от председателя на Народното събрание Цвета Караянчева. То беше остро критикувано от опозицията, тъй като според тях това е удар срещу демокрацията. Дебатът продължи над 3 часа.
"Не можем да искаме цялата страна да е под карантина, която все повече се затяга, а ние показно да нарушаваме всички предписания за социално дистанциране", заяви Караянчева.
Депутатът от БСП Валери Жаблянов посочи, че това, което се предлага от председателя на НС, е нарушение на Конституцията.
"Нарушение на установения политически демократичен ред в България през последните 30 години", каза още той.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Малолетните били Георги повече от час (СНИМКИ)
Транспортният министър: Не е морално да се свали дете със СОП
Братовчед на убития Георги: Не е проявявал интерес към деца, пишеше си с жени
Насилие в Радомир: Малолетни бият дете, смеят се и снимат
Самобайка – познавате ли тази интересна билка?
„Зачатие“ и „Искам бебе“ са против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Аполипопротеин B – кога само стойността на LDL-холестерола не стига за оценка на сърдечносъдовия риск?
12 са новите лекарства с положително становище от ЕМА от юли 2026 г.
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Организират редица инициативи за Международния ден на младежта във Варна
Чужденец, ползвал фалшива шофьорска книжка, бе осъден във Варна
Спипаха 75-годишен дядо с 53 грама чист кокаин
Пускат нови 66 спътника в ниска околоземна орбита
Откриха огнище на Африканска чума по свинете във Варненско
Предложение за етика към криптозакона в САЩ може да спести на Тръмп милиони от данъци
Секторът на бизнес услугите у нас се разшири с 8% за година към май
Световните цени на храните се повишават до тригодишен връх
Потребителското доверие в България расте през юли заради оптимизма за икономиката