Дом "Майка и дете" и цялото хирургично отделение на болница "Бургасмед" остават под карантина. От общо 6 заразени - двама са лекари, една медицинска сестра от частната болница и рехабилитатор от Дом "Майка и дете".
85 души от персонала в дома остават под карантина, заедно с 46 деца до 7-годишна възраст. Общо 104 медицински лица в Бургас са поставени под карантина в двете лечебните заведения.
Още по темата
Последният доказан случай е на медицинска сестра, която е била в контакт със заразения хирург.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Камион помете три коли на пътя Кюстендил - Дупница
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Хванали с белязани пари шефа на ВиК в Несебър и негов заместник?
Голям ръст на курсистите отчита БМКЦ във Варна
Въвеждат нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
Бащата на Сияна показа снимка на шофьора, който уби 2 деца и един баща - с телефон в едната ръка и чашка в другата
Зеленски призова Путин да изтегли Русия от Украйна и да направи крачка към мира
Стратегическата автономност на Европа се сблъсква с най-важното изпитание - Русия
Луксозната яхта Orient Express се насочва към нова класа технологични милиардери
Шампионите по реклама на Световното първенство по футбол не са официални спонсори
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава