Нови случаи на чума по свинете са установени в Шумен

Потвърдени са положителни проби за вируса за намерените на 6 и 7 октомври 19 трупа на диви свине

11.10.2019 • 16:11 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Нови случаи на чума по свинете са установени в Шумен
Нови случаи на чума по свинете са установени в Шумен

Нови случаи на Африканска чума по свинете са потвърдени в област Шумен, съобщиха от Областна администрация-Шумен.

Със Заповед на директора на Българската агенция по безопасност на храните е обявен първично възникнал случай на болестта Африканска чума при диви свине в землището на село Менгишево, община Върбица.

Потвърдени са положителни проби за вируса за намерените на 6 и 7 октомври 19 трупа на диви свине в района. Със заповедта е определена инфектирана зона около констатирания случай и са предприети всички необходими мерки.

В момента е стартирано изпълнението на всички указания във връзка с мерките за биосигурност. Служители на Североизточно държавно предприятие Шумен и Държавно горско стопанство Върбица работят по изпълнението на указанията, съгласувано с Областната дирекция по безопасност на храните.

Снимка: Pixabay

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК.


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички