7 000 медици излизат на протест на 7 октомври

Причината - недостиг на кадри, липса на млади специалисти, ниските заплати

28.09.2019 • 14:43 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Синдикатите на здравните работници в КНСБ, с подкрепата на съсловните организации, организират протест на 7 октомври в София. Исканията на синдиката е увеличение на заплатите на лекарите и медицинските сестри, съобщи за Bulgaria ON AIR Милка Василева от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи.

"Здравеопазването е в криза, опитахме да преговаряме, нашите искания не получиха отзвук. Протестът е поредна стъпка за исканията ни", каза тя. 

Основните проблеми за здравеопазването според КНСБ са недостигът на кадри и липсата на млади специалисти, ниските възнаграждения, липсата на диференцирано заплащане и недостатъчните възможности за продължаващо обучение и кариерно развитие.

Очаква се в него да се включат около  7 хиляди души.

Репортаж на Боряна Благоева.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички