Край на търпението: Медицински сестри на протест, искат по-високи заплати

Ръководството на болницата обяви, че заплатите ще бъдат увеличени от 1 октомври със 100 лева

28.09.2019 • 12:05 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Край на търпението: Медицински сестри на протест, искат по-високи заплати
Край на търпението: Медицински сестри на протест, искат по-високи заплати

Медицински сестри излязоха днес на протест в Карлово с настояване за по-високи заплати. Сега възнагражденията са между 720 и 750 лева. 

Шест сестри от детското отделение на Общинската болница вече са подали предизвестия за напускане. Подкрепиха ги и трима лекари от същото отделение. 

Ръководството на болницата обяви, че заплатите ще бъдат увеличени от 1 октомври със 100 лева, като всеки месец ще има и допълнително материално стимулиране. 

Сестрите обаче настояват минималната заплата да бъде фиксирана на 950 лева. Очаква се към протеста им да се присъединят медицински сестри от други градове в страната.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички