60 хил. ученици кандидатстват в гимназиите

За първи път процесът ще е само електронен

03.07.2019 • 11:27 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
60 хил. ученици кандидатстват в гимназиите
60 хил. ученици кандидатстват в гимназиите

Започва кампанията по кандидатстване в гимназиите. Днес над 60 хиляди ученици трябва да заявят къде искат да продължи образованието им. За първи път процесът ще е само електронен. 

В така наречените училищни гнезда, родителите заедно с учениците може да получат помощ при попълване на заявлението. Кандидат-гимназистите може да избират от 2500 паралелки и няма ограничения на желанията. 

За всяка паралелка в училището има различен код и се кандидатства отделно. Експертите препоръчват на децата да подредят най-желаните училища най-напред, дори балът им да е по-нисък. 

След обявяване на първо класиране задължително трябва учениците да се явят в училището където са класирани. Там трябва да се запишат или да подадат молба за второ класиране. Иначе отпадат от надпреварата.

Системата се активира в полунощ, а училищните гнезда отварят в 8:00 ч.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички