Министрите одобряват създаването на център за безопасно движение по пътищата

Звеното ще осигурява взаимодействие между отговорните институции при рискови ситуации

26.06.2019 • 08:01 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Министрите одобряват създаването на център за безопасно движение по пътищата
Министрите одобряват създаването на център за безопасно движение по пътищата

Създаването на Национален център за безопасно движение по пътищата ще одобрят министрите на редовното си заседание. Центърът е част от мерките за намаляване на загиналите и ранените при катастрофи. 

Новото звено ще осигурява взаимодействие между отговорните институции при прилагането на мерки за превенция, временна организация на движението, координация при усложнени пътни условия и други рискови ситуации. 

За целта ще си взаимодействат полицията, пожарната, система 112, агенция "Пътна инфраструктура" , Автомобилната администрация и държавна агенция Безопасност на движението. Общото ръководство ще се осъществява от служител на дирекция Национална полиция на МВР.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК

 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички