22 нови автобуса на природен газ тръгват из софийските улици

Те ще се движат по линия 604, а от средата на май ще обслужват и линии 113, 384 и 75

30.04.2019 • 17:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
22 нови автобуса на природен газ тръгват из софийските улици
22 нови автобуса на природен газ тръгват из софийските улици

22 нови автобуса тръгват по улиците на София.

Те ще се движат по линия 604, а от средата на май ще обслужват и линии 113, 384 и 75.

На паркинга на зала "Арена Армеец" кметът на София Йорданка Фандъкова присъства на пускането в експлоатация на новите возила.

"Средствата за закупуване на тези 22 нови автобуси бяха икономисани от закупуването преди няколко години на първите нови 110 дизелови автобуси. Тогава взехме решение, че ще купим още автобуси. Бяхме започнали програмата за намаляване на вредните емисии и аз поисках новите автобуси да бъдат на природен газ", каза Фандъкова. 

Тя обяви и че до средата на годината ще бъдат пуснати още 60 автобуса на природен газ. 

Автобусите са марка Ютонг, нископодови, климатизирани, с възможност за ползване на интернет от пътниците.

Екологичният им стандарт е Евро 6.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR

 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички