22 нови автобуса тръгват по улиците на София.
Те ще се движат по линия 604, а от средата на май ще обслужват и линии 113, 384 и 75.
На паркинга на зала "Арена Армеец" кметът на София Йорданка Фандъкова присъства на пускането в експлоатация на новите возила.
"Средствата за закупуване на тези 22 нови автобуси бяха икономисани от закупуването преди няколко години на първите нови 110 дизелови автобуси. Тогава взехме решение, че ще купим още автобуси. Бяхме започнали програмата за намаляване на вредните емисии и аз поисках новите автобуси да бъдат на природен газ", каза Фандъкова.
Тя обяви и че до средата на годината ще бъдат пуснати още 60 автобуса на природен газ.
Автобусите са марка Ютонг, нископодови, климатизирани, с възможност за ползване на интернет от пътниците.
Екологичният им стандарт е Евро 6.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново