22 нови автобуса тръгват по улиците на София.
Те ще се движат по линия 604, а от средата на май ще обслужват и линии 113, 384 и 75.
На паркинга на зала "Арена Армеец" кметът на София Йорданка Фандъкова присъства на пускането в експлоатация на новите возила.
"Средствата за закупуване на тези 22 нови автобуси бяха икономисани от закупуването преди няколко години на първите нови 110 дизелови автобуси. Тогава взехме решение, че ще купим още автобуси. Бяхме започнали програмата за намаляване на вредните емисии и аз поисках новите автобуси да бъдат на природен газ", каза Фандъкова.
Тя обяви и че до средата на годината ще бъдат пуснати още 60 автобуса на природен газ.
Автобусите са марка Ютонг, нископодови, климатизирани, с възможност за ползване на интернет от пътниците.
Екологичният им стандарт е Евро 6.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си