"Нищо няма да се промени след назначаването на особения управител в "Лукойл" в България. Това мнение изрази в предаването "Опорни хора" Валентин Кънев - председател на Балканска и Черноморска петролна и газова асоциация.
"Неговата функция всъщност е да следи дали паричните потоци се движат по начина, който се предвижда от дерогацията, тоест да не отиват към бюджета на Русия. Оттам нататък функционирането на рафинерията трябва да продължи по този начин, по който е функционирала до момента", коментира гостът.
Според него особеният управител - (бел. ред. - Румен Спецов от НАП) трябва да назначи професионален екип - "подбрани хора, които да бъдат професионалисти и да разбират от рафинерии".
"Не е задължително да са от България, може да бъде международен екип... Трудно се намира такъв топ мениджър, който да бъде в България", коментира още Кънев пред Bulgaria ON AIR.
"Ако Спецов успее да се сработи с ръководството на "Лукойл", риск няма. Но ако не успее и има някаква отрицателна реакция от екипа в "Лукойл", това може да създаде рискова ситуация", посочи специалистът.
Целия разговор гледайте във видеото.
ГЕРБ внесе предложението за закриване на комисията "Сорос" в парламента
След Пеевски и Коцев: Максим Генчев проси пари за "Карадажата" и от Мирчев
Два месеца преди игрите: Олимпийският огън беше запален в Рим
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Вода от розмарин и как помага тя на косата?
По-устойчиви доставки на лекарства: Съветът на ЕС подкрепи новия регламент за критичните медикаменти
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември
Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
Тъжна вест! Почина поетесата Ружа Велчева
Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Вашингтон: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Рискуват ли потребителите при пазаруване с чатбот?
Мерц предотврат крах на правителството с одобрение на закона за пенсиите
Капацитетът за възобновяема енергия в Китай расте трикратно за последните пет години