Девет картини на Владимир Димитров-Майстора са откраднати от апартамент в София, съобщи БНР. За престъплението вече е подаден сигнал в полицията.
За момента не се знае точната стойност на откраднатите платна. Те са били собственост на един от наследниците на известния художник.
Засега не е ясно кога точно е станал обирът, тъй като собственикът е бил на почивка. Той се прибрал вчера през нощта и е подал сигнал в полицията.
Криминалистите разследват времето между Коледа и Нова година. Предполага се, че крадците са имали предварителна информация.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Катастрофа на “Тракия”, ТИР се обърна край Карнобат
"Маркет линкс": 5% спад в доверието към кабинета "Радев"
Костадинов: Вината за този бюджет не е само на Радев
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
ДБ: Прокуратурата е прикрила схема за заграбване на общински и държавни имоти във Варна
Костадинов: Ще внесем предложения за друг размер на бюджетния дефицит
Част от варненския квартал "Чайка" осъмна без вода
Шофьорът на ТИР-а, помел две деца на "Тракия" бил заснет да шофира с телефон и кафе в ръка?
Военноморските оркестри на България и САЩ с общ концерт във Варна
SpaceX планира да построи газопровод за захранване на ракетите Starship с природен газ
Експерт: Най-печеливши ще са IT компании с опит в структуриране на данни
Австралия обмисля по-строго прилагане на забраната за ползване на социални мрежи от тийнейджъри
Цената на петрола се насочва към седмичен спад от около 8%*