Девет картини на Владимир Димитров-Майстора са откраднати от апартамент в София, съобщи БНР. За престъплението вече е подаден сигнал в полицията.
За момента не се знае точната стойност на откраднатите платна. Те са били собственост на един от наследниците на известния художник.
Засега не е ясно кога точно е станал обирът, тъй като собственикът е бил на почивка. Той се прибрал вчера през нощта и е подал сигнал в полицията.
Криминалистите разследват времето между Коледа и Нова година. Предполага се, че крадците са имали предварителна информация.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Димитър Илиев за безопасността: Това не са мантинели, а солети
Разследват смъртта на 85-годишен чешки турист в басейн в Приморско
ДБ: Престъпна група във Варна е придобила общински и държавни имоти с фалшиви нотариални актове
Патриарх Даниил за отказа ни да наложим санкции на патриарх Кирил: Смела постъпка
Как да се грижим за кожата през лятото в 3 стъпки
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Оставиха в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина украинско момиче
„Соколите“ вземат ляв бек от Гьозтепе
Потребителската кошница остава 55 евро
Над 1000 младежи във Варна преминаха обучения с участието на DEA
ДАРА ще участва в мащабна инициатива за популяризиране на България по света
Разпродажбите в технологичния сектор потопиха индексите в Азия
Приложението с общинските проекти отпада от бюджета - как ще се финансират те?
Kia разчита на хибридите за глобалния си растеж
Allianz Trade: Инфлационният шок е временен, но фискалният риск за България остава