Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил

Лекият автомобил е пътувал към Черноморието

28.06.2026 • 08:07 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Хванаха шофьор на АМ
Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил

При специализирана полицейска операция на служители от отдел "Криминална полиция" към ОД на МВР-Пловдив е иззето голямо количество фентанил.

На 26 юни, край разклона за село Трилистник на автомагистрала "Тракия", е спрян лек автомобил, пътуващ към Черноморието. При извършената проверка в колата е открит пакет със съмнително съдържание, като експертна справка е установила, че веществото е фентанил с общо тегло 505,11 грама.

По случая са задържани водачът и неговият спътник.

Образувано е досъдебно производство, а материалите са докладвани на Окръжна прокуратура - Пловдив, под чието ръководство продължават процесуално-следствените действия.

Снимка: МВР / Архив


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички