При акции в София са иззети близо 1200 вейпа, над 370 флакона райски газ и тютюн за наргиле от две места.
На 4 февруари следобед униформени служители спрели за проверка лек автомобил, управляван от 18-годишно момиче, в който се возели и две непълнолетни момчета. Полицаите установили, че водачката на автомобила притежава три електронни вейпа, за които признава, че съдържат HHC.
В хода на проверката служителите на реда открили под жабката голям брой вейпове с различни вкусове и аромати, както и бутилка с райски газ. При проведената полицейска работа било установено мястото, от което момичето се снабдявало със забранената стока.

Незабавно била организирана спецоперация, при която били претърсени два обекта, единият - в столичния квартал "Овча купел“, а другият на столичната улица "Панайот Волов“. От първото жилище били иззети 507 електронни цигари, 81 от тях, съдържащи HHC и четири флакона с райски газ.
Обитателят на апартамента – мъж на 20 години, е задържан от служители на Първо РУ. Установено е, че той вече има криминална регистрация – за нанасяне на лека телесна повреда.

В същото време служителите на Икономическа полиция на СДВР провели оперативни действия в мазе на ул. "Панайот Волов“. Там били намерени и иззети 559 електронни цигари от различни марки, без акцизен бандерол, 371 флакона с райски газ и 200 грама тютюн за наргиле. Задържан е 20-годишен мъж от Перник.
Униформените служители установили, че месец по-рано той е бил задържан за същото престъпление. Тогава в ползвано от него складово помещение в "Зона Б 5“ били намерени и иззети над 1000 вейпа, повече от 350 флакона и 600 капсули райски газ. За това престъпление му е повдигнато обвинение по чл. 234 ал. 1 от НК.
След доклад на материалите в Софийската районна прокуратура на тримата задържани са повдигнати обвинения, за които е предвидено наказание лишаване от свобода до 6 г. На тримата е наложена мярка "задържане под стража" за срок до 72 часа.
Снимки: Пресцентър на МВР
Името на големия печеливш от войната с Иран е изненадващо
Войната срещу наркотероризма не спира потоците от дрога
Белгия внася от Русия повече газ, отколкото преди войната в Украйна
Кърт Ръсел и Голди Хоун се държаха като влюбени тийнейджъри в Монако
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
Геополитическите и климатичните рискове пред световния пазар на храни растат