Гълъбин Боевски е освободен предсрочно от затвора в Португалия

Той бе задържан през октомври 2021 година с 1 тон кокаин за 50 млн. долара

17.01.2025 | 09:02 Редактор:
Боевски е останал да живее в Португалия.
Боевски е останал да живее в Португалия.

Освободиха предсрочно от затвора в Португалия бившия щангист Гълъбин Боевски. Там той излежаваше присъда за трафик на наркотици. 

"Спортната джунгла" съобщава, че олимпийският шампион от Синди 2000 е бил пуснат на свобода на 2 юли 2024 година.

Боевски бе задържан в Португалия през октомври 2021 година с 1 тон кокаин на стойност 50 милиона долара и впоследствие осъден на шест години и половина затвор. След като той е излежал половината от присъдата си, адвокатката на Боевски е подала молба за предсрочно освобождаване, която е била одобрена. 

След като е излязъл от затвора, Боевски продължава да живее в Португалия със семейството си.

Това бе втора присъда за трафик на кокаин на бившия щангист

През 2011 година той бе задържан от бразилските власти  на летището в Сао Пауло със скрити над 9 килограма кокаин в куфара си. Тогава Боевски бе осъден на над 9 години затвор, но отново бе освободен предсрочно, след като излежа две години от присъдата си.

Първият голям успех на Боевски в щангите бе европейската титла в кат. до 69 кг в Ла Коруня (Испания) през 1999 г. През същата стана и световен шампион в Атина (Гърция), преди да дойде златото на Игрите в Австралия. През 2001 г. Боевски отново стъпи на световния връх, преди да добави още два европейски триумфа. В кариерата си той постави 6 световни рекорда. 

Снимка: БГНЕС