Делото "Дебора" ще продължи през 2025 година, тъй като насроченото за днес поредно заседание по случая няма да се проведе. Причината е, че съдия докладчик Десислава Порязова е в болничен.
За 23 януари 2025 години е насрочено следващото заседание. Очаква се тогава да бъдат изслушани вещи лица.
През ноември защитата на подсъдимия Георги Георгиев пожела допълнителна експертиза, която да категоризира дали е причинена лека телесна повреда на пострадалата Дебора или става въпрос за средна телесна повреда.
Георги Георгиев е с три обвинения - за закана за убийство на Дебора Михайлова, за това, че отрязал насила косата ѝ и за това, че ѝ е нанесъл порезни рани с макетен нож.
Заседанията се провеждат при закрити врата без присъствието на медии. Подсъдимият и пострадалата ще дадат обяснения последни след всички свидетели и вещи лица.
Случаят с насилието над Дебора предизвика масови протести в страната миналата година. Съдиите в Стара Загора си направиха отвод и делото се разглежда в града под тепетата, припомня "Фокус".
Снимка: БГНЕС
МОСВ проверява сигнали за нефтени замърсявания по плажовете на Черноморието
Две земетресения от 4,6 и 5,3 на гръцкия остров Крит
Двама мъже са пострадали при сбиване на Централния кооперативен пазар в Габрово
Инициативен комитет ще издигне Андрей Гюров за президент
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Какво ще бъде времето в неделя?
Издигат Андрей Гюров за президент
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи