Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу двама мъже за укривателство на движими вещи.
Д.Д. и П.Б. са обвинени за това, че за времето от неустановен час на 06.04.2023 г. до около 5:40 часа на 07.04.2023 г. в гараж в ж.к. "Надежда“ в гр. София, при условията на продължавано престъпление, с цел да набавят за себе си имотна облага са укрили 2 леки автомобила марка „Тойота“ на обща стойност 86 274 лв. Леките автомобили са придобити чрез престъпление, като в багажниците им се намерени техните регистрационни табели, а върху тях са били поставени регистрационни табели на други коли. Д.Д. е обвинен и за това, че е държал в същия гараж радиосредства, които излъчват в етера, без да има разрешение за това.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление за вещно укривателство , за което наказанието е лишаване от свобода от три до десет години и глоба от пет хиляди до десет хиляди лева.
Разследването е приключило за 8 месеца с внасяне на обвинителен акт в съда. Предстои делото срещу Д.Д. и П.Б. да продължи в Софийския районен съд.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Сигналите ви: Избуяла трева, опасни дървета, надвиснали клони
Кметът Благомир Коцев призова главния архитект на Варна да освободи поста
Времето утре: Краткотрайни, но интензивни валежи
Възрастната жена във Варна е улучена случайно при престрелка между рускоговорящи
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Витамин D помага, но не на всички
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
Освободиха заложниците от банковия обир в Германия
Варна отстъпва на Бургас по брой плажове със "Син флаг"
Променят движението във Варна на 9 май
Новият кабинет провежда първото си заседание
192 места в България нямат нито един жител
Германия търси нови съюзи, за да се противопостави на геополитическия хаос на Тръмп
Калас: ЕС иска да ускори преговорите за присъединяването на Молдова
Лагард: Стейбълкойните може да затруднят паричната политика на ЕЦБ
„Лавена“ ще разпредели брутен дивидент от 0,04 евро на акция