Поредно брутално посегателство над жена, този път във Видин. 22-годишно момиче е пребито, подстригано и държано заключено дни наред от приятеля си. Случаят е от 30 юли, но едва днес се разбра за него. .
Кошмарът на Славка Росенова е от 2 години. Твърди, че от толкова е с приятеля ѝ Радослав и често е ставала жертва на тормоз, приключващ с побой.
"Аз съм с него година и седем месеца и два месеца по-късно започна да ме бие. Редовно се случваше", каза потърпевшата.
На 30 юни обаче ситуацията излиза извън контрол. Радослав заключва Славка в дома си и започва брутална гавра с 22-годишната жена.
"Каза ми да се събличам и ми направи снимка. Накара ме да си направя един вулгарен видеоклип, след което ми каза да стана и да се обърни с гръб. Каза ми да не се обръщам, че ще ми направи нещо с ножицата. Подстрига ме и ме държа вътре два дни. Преди това искаше да ме обеси с колан", сподели Славка Росенова.
Клипът и снимките с участието на Славка биват качени в нейния профил в социалните мрежи. Шокиращите кадри са видени от всичките ѝ приятели и семейството ѝ.
"Аз си патя 2 години от един психопат и наркоман. Преби ми детето", каза бабата на пострадалата.
С помощта на роднини Славка успява да избяга от дома на Радослав, а баба ѝ сигнализира за случая в полицията. Към момента Радослав е задържан с прокурорска мярка за 72 часа.
"Деянието е извършено в условията на домашно насилие и по особено мъчителен за пострадалата начин. Извършен е оглед на местопроизшествието, иззета е ножицата, иззета е косата на момичето, чантата ѝ, които е оставила в дома му. Тя е отишла доброволно, не я е отвлякъл", съобщи Райна Петрова от Окръжната прокуратура във Видин.
На Радослав Антонов са му повдигнати две обвинения, сред които и нарушаване на ограничителна заповед, издадена на 10 юли. Утре предстои да му бъде поискана и най-тежката мярка "задържане под стража".
Вижте повече в репортажа.
Арестуваха двама грузинци, обирали коли в Бургаско
Пулев: В активен диалог сме с "Лукойл" да няма сътресения на пазара на горива
България взе нов заем от международните пазари в размер на 2,5 млрд. евро
НЗОК осигури спешно лечение в чужбина за три деца в рамките на два дни
Лято, диети и диня – защо сезонната храна е най-добрият ни съюзник?
Защо хипогликемията е по-опасна в напреднала възраст?
Биохимия на заекването при възрастни
Сензационно: Учени установиха, че пчелите изпитват емоции, подобни на човешките
Непокътната гробница на 2500 години: В Италия откриха погребение на принц-воин
Една и съща химическа мистерия свързва два свята в края на Слънчевата система
Проектът CAPSTONE на НАСА приключи: Платформата продължава да работи в окололунна орбита
Коцев: Арестът ми е виновен за упадъка на Варна
Снимат филми за украинците във Варна по проект, финансира от Полша
446 са заболелите от морбили у нас, 3 от тях са във Варна
Радев и Зеленски обсъдиха сътрудничеството в енергетиката и доставките на енергийни ресурси
Разследват смъртта на двумесечно бебе
Сделката на Apple с Broadcom за чиповете ще надхвърли 30 млрд. долара
МВФ леко влоши икономическите си прогнози заради енергийния шок и AI бума
НАТО планира изграждането на нов високотехнологичен източен фланг по границата с Русия
България взе нов заем от международните пазари за 2,5 млрд. евро