25 мигранти бяха задържани тази сутрин край София. Те били натоварени в товарен бус с българска регистрация.
Акцията по задържането е станала около 8:00 часа тази сутрин в началото на магистрала "Струма", близо до ж.к. "Люлин". Бусът е спрян на магистралата в посока Перник, а мигрантите казват, че са от Афганистан.
Влезли са наша територия през границата ни с Турция. Трафикът е бил осъществен от организирана престъпна група, която е била наблюдавана от ГДБОП. Мигрантите са били гладни и дехидратирани.
Шофьорът на микробуса е 20-годишен български гражданин и е арестуван. От МВР допълват, че той е известен на полицията. Не е ясно дали е имало помагач при превоза на мъжете.
Вижте повече в репортажа на Борислава Алексова.
Колко струва семейният скандал? Бруклин Бекъм прибра впечатляващ хонорар
Оливия Уайлд издаде защо с Джейсън Съдейкис са се разделили
Бойко Найденов: Ако има намеса на украинския посланик за Невзоров е абсурд
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Българската металургия се модернизира, но страда от недостиг на млади специалисти
Цените на златото и среброто се сриват заради опасения от повишаване на лихвите
Тръмп осигурява заеми за 17,5 млрд. долара за изграждане на големи ядрени реактори в САЩ
Рекордният ръст на батериите в Европа продължава и още няма признаци за насищане