Митничари задържаха 97 000 къса цигари, били скрити в климатици

Водачът пътувал от България за Нидерландия

31.05.2021 • 10:45 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Митничари задържаха 97 000 къса цигари, били скрити в климатици
Митничари задържаха 97 000 къса цигари, били скрити в климатици

Митнически служители задържаха 97 000 къса (4850 кутии) цигари, скрити в климатици. На 28 май, около 1 часа след полунощ, инспектори отклоняват за проверка товарен микробус с българска регистрация, напускащ страната в района на ГКПП "Дунав мост 2". 

Водачът пътува от България за Нидерландия и превозва групажна стока. В хода на проверката митническите служители откриват, че в три от превозваните климатици са скрити цигари, облепени с български акцизен бандерол, съобщиха от агенция "Митници".

Към момента на проверката водачът не е представил необходимите документи за транспортирането на тютюневите изделия в търговски количества. Цигарите са иззети, а на водача е съставен акт за нарушаване на акцизното законодателство.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички