Агресивни полярни мечки превзеха руския архипелаг Нова земя

Инвазията им в селището Белушая Губа е безпрецедентна

12.02.2019 • 14:47 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Агресивни полярни мечки превзеха руския архипелаг Нова земя
Агресивни полярни мечки превзеха руския архипелаг Нова земя

Извънредно положение на руския архипелаг Нова земя. Причината е инвазията на агресивни полярни мечки, които превзеха домове и сгради на държавни учреждения в селището Белушая Губа. 

Северният руски архипелаг Нова земя, който има население от около 3000 души, е помолил централните власти за помощ, тъй като засега Москва отказва да даде разрешение да се стреля по животните, които са застрашен от изчезване вид. 

Според местните жители броят на белите мечки в Белушая Губа е безпрецедентно висок.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички