Столичният зоопарк стана на 130 години

За събитието беше изработена 130-метрова рисунка

19.05.2018 • 16:46 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Столичният зоопарк стана на 130 години
Столичният зоопарк стана на 130 години

Столичният зоопарк навършва 130 години. През 1888 г. с указ на Княз Фердинанд е основана най-голямата и най-стара зоологическа градина.

Първото животно в зооколекцията му е бил черен лешояд, уловен от българската природа и подарен на княза. Празненставата продължават цяла седмица. А във връзка с рождения ден бяха открити нови клетки за сурикатите.

Отбелязването на на 130-ата годишнина продължава с музика, забавление и изработването на 130-метрова рисунка. Всички забавления са безплатни и могат да бъдат посетени с билета за вход в зоопарка.


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички