С помощта на билките и силата на природата можете да намалите риска от рак и да ограничите вероятността за отключването му.
Наред с всички останали здравословни практики, превенцията с помощта на билките е един чудесен начин да намалите риска за отключване на ракови заболявания.
Ето кои са най-мощни билки против рак:
Магданоз
Магданозът е чудесна подправка и билка, която можете да използвате по всевъзможни начини. Пресен, сготвен, под формата на отвара или чай, като добавка към ястия и печива, магданозът е изключително полезен против рак.
Той съдържа активни вещества, които ограничават формирането и растежа на ракови клетки.
Мента
Ментата е още една чудесна билка, имаща невероятни ползи против рак. Ментата в прясно състояние или под формата на отвара ограничава риска от рак, като в допълнение има успокояващи свойства спрямо храносмилателната и нервната системи.
Мащерка
Мащерката е много богата на фитохимикали, които са вид мощни антиоксиданти. Те намаляват възпаленията в клетките и тъканите, като едновременно с това потискат и формирането на ракови клетки.
Розмарин
Розмаринът е много мощна билка против рак. Той съдържа активни вещества, които имат влияние върху хормоните, свързани със синтез на ракови клетки и злокачествени изменения в тъканите, пораждащи ракови заболявания.
Розмаринът е чудесно допълнение към ястия с месо и зеленчуци. Възползвайте се от вкусовите и здравословните му качества.
Босилек
Босилекът – царят на средиземноморската и италианската кухня, е изключително мощна билка в борбата с рака. Той съдържа антиоксиданти, фитохимикали и активни вещества, борещи се с образуването на ракови клетки и намаляващи риска от рак.
Четете повече в az-jenata.bg.
Снимка: pixabay
Почина директорът на Ботаническата градина на БАН доц. д-р Антоанета Петрова
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката