Когато говорим за подмладяване на кожата на лицето, знаем, че сме опитали какво ли не. Козметика, добавки, процедури и искаме още работещи методи, които и да са достъпни, разбира се. Затова ви предлагаме още три лесни трика, с които да запазим младостта на лицето.
Правете упражнения за лице
Качествената козметика, пълноценният сън и разнообразното хранене са стълбовете за красива и сияйна кожа. Но с времето контурът започва да увисва, кожата се отпуска и е неизбежно нейното видимо състаряване. Това, което можем да направим, за да стегнем кожата и да подобрим тонуса ѝ, е да правим редовно упражнения за лице.
Яжте повече бактерии
Ние сме това, което ядем и за да сме здрави, да преработваме по-лесно токсините, е препоръчително да ядем здравословни бактерии. Ако чревното ни здраве е компрометирано, храносмилателната система не функционира правилно или работи много бавно, това се отразява и на състоянието на кожата ни. За красота – да хапваме повече здравословни бактерии, които най-често откриваме в киселото мляко или ферментирали храни като комбуча, кисело зеле.
Сложете щори на прозорците в колата
Писали сме стотици пъти за вредите, които слънчевите лъчи могат да причинят на кожата ни. Прекомерното излагане на слънце, особено ако кожата не е защитена с продукт със SPF, може да ускори стареенето, да увеличи пигментните петна и да задълбочи фините линии. Освен това е предпоставка за увеличаване на риска от рак на кожата.
Четете повече в az-jenata.bg.
Снимка: Pixels
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август
преди 2 години