Мъж от Илинойс е изправен пред две обвинения, след като случайно се прострелял в съня си, докато сънувал, че някой е нахлул в дома му.
62-годишният Марк Дикара погрешно е сметнал, че крадец е проникнал в дома му, докато спял през нощта на 10 април. Докато сънувал, че гони престъпник, той грабнал револвера си и произвел изстрел в тъмнината, но се събудил, след като по невнимание се прострелял в крака, съобщава "Дейли мейл".
Дикара е откаран в болница, където полицията установява, че е загубил "значително количество кръв", а по-късно разследващите откриват, че той е използвал револвера без задължителната за щата идентификационна карта на притежателите на огнестрелно оръжие.
Разследването на стрелбата установило, че след като Дикара е изстрелял куршума, той е преминал през крака му, преди да се забие в леглото. След като полицаите открили, че от раната блика кръв, те поставили турникет на крака му и го изпратили за лечение в местна болница.
Никой друг не пострадал и властите бързо установили, че в дома въобще не е имало нахлуване, пише БГНЕС.
Беше заключено, че Дикара е нарушил закона за огнестрелните оръжия на щата Илинойс, тъй като макар преди да е притежавал идентификационна карта, тя е била отнета. Длъжностните лица не са потвърдили причините за отнемането на разрешителното му, нито кога е станало това.
Снимка: pixabay
Десетки населени места в Бургаско останаха без вода заради авария
50% увеличение: До 350 евро за униформа на един ученик в София
Борбата с наркоразпространението ще се води с реални действия ВИДЕО
Залужни: Украйна никога няма да се присъедини към НАТО
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Лекарства против прилошаване при пътуване – как действат и какви рискове носят?
Безплатни кардиологични прегледи за жени в УМБАЛ „Лозенец“
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
Снимка от Марс разкри „ходещ човек“
Бивш агент на ЦРУ твърди, че извънземните са сред нас
Учени предлагат нов начин за търсене на извънземни – по топлинната следа на черните дупки
37 са районите с потенциален риск от наводнения по Черноморието у нас
ГДБОП удари високотехнологична лаборатория за фентанил (ВИДЕО)
Небето над "Аспаруховo" става сцена за огромни цветни хвърчила
Ситуацията с Дунав ще става още по-критична в следващите години (ВИДЕО)
Още две варненски болници съдят Здравната каса
Зехтинът може отново да поскъпне през есента заради сушата и пожарите
Bayer отчете неочакван ръст на печалбата през второто тримесечие
Атанас Пеканов: Есента целим да стигнем над 95% от парите за разплащане по ПВУ
Меги Попова: Мигрантската криза в Сеута се използва като средство за натиск