Джил Байдън продължава да променя историята в Белия дом, само година след влизането си в него. Тя се превърна в първата първа дама на САЩ, която продължи да работи, а сега се оказва, че не използва и личен стилист. Това я различава от предшественичките ѝ Мишел Обама и Мелания Тръмп, които разчитаха на професионалист, който да им избира тоалетите за всяко важно събитие.
Г-жа Байдън обаче е решила, че няма нужда от подобен човек и затова не е наела такъв в екипа си. Това става ясно от статия в списание Vogue, на чиято корица Джил застава. Комуникационният ѝ директор казва, че тоалетите, които първата дама носи са избрани лично от нея. Това означава, че известните ботуши с надпис "ГЛАСУВАЙ" и сакото, избродирано с "ЛЮБОВ" са дело на съпругата на президента на САЩ.
И въпреки че обществото не спира да говори за стила на първата дама, Байдън извърта очи при споменаването на интереса към това, което носи и учтиво пренебрегва въпроса за модните си предпочитания. Според Джонатън Ван Митър – комуникационният директор – това е много добра тактика особено по време на пандемия. Той смята, че по този начин Джил иска да насочи вниманието към по-важните въпроси, а не върху това какво носи.
"Струва ми се, че е доста изненадващо колко коментари се правят за това, което нося или какво поставям върху косата си", казва Джил на Ван Митър. Тя заяви, че социалните мрежи са обърнали ненужно внимание върху мрежестите чорапи, които носи преди няколко седмици. "Удивително е колко много хора обръщат внимание на всеки малък детайл. И те не бяха мрежести, а бяха дантелени. Бяха много красиви чорапи".
Докато Мишел Обама нае стилисти, които да се задълбочат в историята на дизайнерството и да намерят най-смислените и стилни дрехи в опит да издигне нововъзникващите американски дизайнери и да покаже собствените си ценности, то Байдън взе решение да направи всичко това сама. Изглежда, че това не се корени в дълбоката любов към модата, а в желанието ѝ да запази колкото се може повече от живота си преди да влезе в Белия дом.
Ролята на съвременната първа дама е предизвикателна, особено след последната година, която светът преживя. С настояването си да поддържа живота си възможно най-нормален, Байдън като че ли се превърна в една от любимките на Америка. Вместо да позволи на властта да промени характера и мисленето ѝ, тя промени самата власт.
Четете цялата статия в tialoto.bg.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Моден триумф: Кралица Летисия блесна с ослепителна червена рокля
ИПБ: Сънната апнея да бъде призната като риск за пътната безопасност
Как кварталът, в който живеем, влияе върху съня?
Тежка катастрофа на "Сточна гара" в София (СНИМКИ)
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности